Dlaczego warto odwiedzić Tajlandię?

Dlaczego warto spędzić swój urlop właśnie w Tajlandii? Dzisiaj spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie. Oczywiście, sądzimy, że na podróże w egzotyczne miejsca nikogo długo namawiać nie trzeba, ale czasem warto wspomnieć o niepowtarzalnych nigdzie indziej na świecie atrakcjach. Przez ostatnie lata Tajlandię zalewają fale turystów z Zachodu i Europy – niezależnie od celu wyprawy – czy chodzi o wylegiwanie się na plaży, trekking po gęstych dżunglach, zwiedzanie ruin starożytnych świątyń i budowli, czy poznawanie fascynującej kultury i zwyczajów Tajów. Trzeba jechać do Tajlandii, ponieważ…

… można nauczyć się od Tajów opanowania
Postawa Tajów diametralnie różni się od europejskiego i zachodniego podejścia do życia. Wg Tajów człowiek szczęśliwy to człowiek wolny, dążący do osiągnięcia harmonii duszy i ciała. Wiąże się to oczywiście z główną religią Tajlandii, czyli buddyzmem. W oczach zagranicznego turysty Tajowie to niezwykle opanowane osoby, które rzadko ulegają silniejszym emocjom. Na tym bowiem polega dążenie do harmonii – poprzez medytację Tajowie wsłuchują się w swoje wnętrze, zewnętrzne sprawy pozostawiając swojemu torowi. Często wynikają z tego zderzenia kulturowego zabawne sytuacje. Tajowie nie przepadają za ujawnianiem swoich emocji publicznie, na dodatek w głośny sposób. Uchodzą za bardzo grzecznych, chociaż momentami nachalnych ludzi. Dlatego krzyczący Europejczyk wydaje im się co najmniej przybyszem z kosmosu i ciekawym obiektem do obserwacji. W trakcie wylewania swoich frustracji z powodu błahych powodów zagraniczni turyści zwykle robią z siebie pośmiewisko i utwierdzają Tajów w przekonaniu, że kultura zachodu jest bezwartościowa i krzywdząca dla człowieka. Tajlandia nie będzie miejscem dla osób, które przybywają tutaj z wielkimi oczekiwaniami i liczą na to, że ich wielkie plany spełnią się co do joty. Chcąc podróżować w ten sposób lepiej wybrać zorganizowaną wycieczkę i spędzać czas w hotelu i na plaży z drinkiem w ręku – i nie ma w tym nic złego. Od Tajów moglibyśmy się nauczyć cierpliwości i opanowania oraz wewnętrznego zadowolenia z życia, nie patrząc na dobra materialne. Niestety, na tzw. szlakach turystycznych Tajowie zostali „rozpuszczeni” przez turystów, a dokładniej przez ich pieniądze. Być może to przez to, że współcześnie przenikanie się różnorodnych kultur odbywa się na międzynarodową skalę.

… można się nauczyć tajskiego masażu
W Tajlandii salony masażu są tak popularne, jak w Polsce salony fryzjerskie. Na każdym kroku natkniemy się na kogoś, kto będzie chciał nas pomasować za niewielkie pieniądze. Warto wiedzieć, że tajski masaż oprócz właściwości relaksacyjnych posiada także właściwości lecznicze. Zwykle trwa od 30 do 45 minut i występuje w różnych wariantach, np. masaż stóp, dłoni czy twarzy. Będąc w Tajlandii nie można odmówić sobie choć raz takiego masażu. Dodatkowo, w wielu miejscach są oferowane kursy masażu tajskiego, nawet jedno lub dwudniowe. Może taka umiejętność przywieziona z egzotycznego kraju będzie lepsza, niż jakiekolwiek inne materialne pamiątki?

… można spróbować regionalnej kuchni
Kuchnia tajska jest silnie zróżnicowana regionalnie. Wynika to z tego, że Tajowie dbają o to, by wykorzystywać lokalne warzywa i owoce, a także specjalne przepisy. Kuchnia tajska ukształtowała się pod dużym wpływem kuchni chińskiej i indyjskiej, a w każdym regionie Tajlandii można spróbować czegoś nowego.

Powiązane artykuły

Kontakt

Mail: kontakt@gminyturystyczne.pl
Tel: 803 652 145 
Adres: ul. Kolorowa 3, Poznań

 

O nas

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki i porady na temat Tajlandii. U nas dowiesz się również jakie miejsca warto odwiedzić. Zapraszamy! :)

Polecamy

wakacje 2017 w Tajlandii

osprzetzeglarski.eu - sklep dla żeglarzy