Ceny w Tajlandii, czyli co za ile?

Wybierasz się w podróż do Tajlandii? A może w tej chwili dopiero czekasz na korzystne bilety? Od budżetu zwykle zależy komfort naszej wycieczki, co oczywiście nie oznacza, że osoby, które dysponują małą ilością pieniędzy będą się źle bawić. Trzeba być po prostu bardziej kreatywnym i odpowiednio wcześniej rozejrzeć się za różnymi okazjami oraz poszukać sposobów na to, jak można obejść koszty. Mamy dobrą wiadomość – w porównaniu do innych krajów Azji Południowo-Wschodniej, Tajlandii bliżej do cen w Indiach niż w Chinach, ale wiele zależy też od regionu.

Bilety
Zakładając, że wybieramy się do Tajlandii na ok. dwóch tygodni, do najdroższych rzeczy w budżecie będzie należał bilet w obie strony. Oczywiście w niskobudżetowym planie podróży. W sezonie trudno o dobrą cenę, standardowo zapłacimy ok. 2000 złotych w obie strony. Jeśli chcesz obciąć koszty biletu, warto zacząć rozglądać się za nim już na pół roku przed planowanym wylotem, wtedy można trafić na promocje i zapłacić nawet 40% ceny! Po samym kraju poleca się podróżować liniami AirAsia, ponieważ bilety na nie kosztują odrobinę więcej niż na pociąg, a oszczędzamy czas. Planując podróż samodzielnie, pomyśl o tym, żeby kupić wcześniej ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii, nawet jeśli nigdy wcześniej nie spotkała cię żadna przykra historia. Pamiętaj, że Tajlandia to dla naszego organizmu kraj bardzo egzotyczny, z innym klimatem i florą bakteryjną oraz chorobami tropikalnymi, o których nawet nie mamy pojęcia.

Co z bagażem?
Kolejną kwestią jest bagaż. Przeciętna osoba wybierająca się na wycieczkę będzie pakować całą walizkę oraz stosować przeróżne kombinacje, by walizka mogła się zapiąć. Takie podejście ma wiele minusów, zwłaszcza, na przykład – z punktu widzenia finansowego – pochłania kilkadziesiąt albo kilkaset złotych. Zwykle bagaż rejestrowany jest w cenie biletu, ale czasem tanie linie lotnicze każą nam za niego dopłacić. Dodatkowo, poruszanie się z ciężką walizką będzie dla nas bardzo męczące, więc pieniądze pójdą na taksówkę i tak dalej… warto postawić na absolutny minimalizm, co znacznie ułatwi nam życie. Naprawdę nie potrzebujemy aż tylu ubrań, w końcu w Tajlandii ludzie też mają pralki, a ostatecznie – tanie ubrania. Najlepiej sprawdzają się wszelkiego rodzaju listy - poczytaj o tym, jak pakowali się inni podróżnicy do tego kraju i skorzystaj z ich wiedzy. Zrób własną listę i się jej trzymaj.

Noclegi – rezerwować je na miejscu czy przed wylotem?
W takich miejscach jak Tajlandia zwykle nie ma najmniejszego problemu, by znaleźć nocleg na miejscu i to po lepszej cenie niż przez Internet. Takie podejście może poskutkować jednak maratonem po okolicznych hostelach i domach w poszukiwaniu miejsca i stracenie czasu na zwiedzanie. Dlatego dobrym wyborem będzie zarezerwowanie pierwszych dwóch-trzech noclegów w danym miejscu, a następnie rezerwowanie ich z jednodniowym wyprzedzeniem na miejscu. Wszystko zależy od tego, gdzie chcemy się udać i co może przynieść nam podróż. Rady? Rezerwując noclegi przez Internet często trafimy na promocje cenowe i mamy możliwość bezpłatnego odwołania rezerwacji. Zwracajmy uwagę na odległość miejsca noclegowego od miejsc, które chcemy zobaczyć (albo od najbliższego przystanku metra czy autobusowego). Popytajmy znajomych, czytajmy fora. Na pewno uda się znaleźć coś, co nas usatysfakcjonuje.
 

Powiązane artykuły

Kontakt

Mail: kontakt@gminyturystyczne.pl
Tel: 803 652 145 
Adres: ul. Kolorowa 3, Poznań

 

O nas

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki i porady na temat Tajlandii. U nas dowiesz się również jakie miejsca warto odwiedzić. Zapraszamy! :)

Polecamy

wakacje 2017 w Tajlandii

osprzetzeglarski.eu - sklep dla żeglarzy