Poznaj Tajlandię!

Zanim wyruszysz w swoją podróż do Tajlandii musisz wiedzieć, że jest niezwykłej urody kraina, która leży sobie wygodnie między ciepłymi wodami Zatoki Tajlandzkiej, a usianym tysiącem rajskich wysp wybrzeżem morza Andamańskiego. Interesujące jest to, że poczynając od północy oraz poruszając się zgodnie z ruchami wskazówek zegara graniczy  ona z Laosem, Kambodżą, Malezją oraz Birmą (Myanmarem). Generalnie rzecz ujmując swoją słynną słoneczną pogodę zawdzięcza ona tropikalnej strefie klimatycznej, w której się znajduje. Trzeba przyznać, że ta idealna lokalizacja w połączeniu z bogatą kulturą, powalającą kuchnią oraz legendarnym tajskim uśmiechem czyni Tajlandię perfekcyjnym celem wyjazdów wakacyjnych począwszy od rodzinnych urlopów po ekstremalne wyprawy zaprawionych podróżników.

Zacznijmy od historii Tajlandii, otóż swoją obecną nazwę Tajlandia uzyskała dopiero po II wojnie światowej. Natomiast wcześniej znana była jako Królestwo Syjamu, którego nazwa budziła zachwyt, podziw oraz ciekawość wśród przybyszów z zachodu, a niejednokrotnie strach i zazdrość wśród sąsiadów królestwa. Jednak dzisiaj Tajlandia kojarzy się przeważnie z tropikalnym rajem – nie bez powodu.

Powinieneś być świadom tego, że Tajlandia to najbardziej znany spośród krajów Azji południowo-wschodniej. Jest to przede wszystkim wizytówka regionu oraz najpopularniejszy cel podróży w te rejony świata. Trzeba przyznać, że zjeżdżają tu wszyscy, począwszy od wyzwolonych podróżników z plecakami szukających duchowej odnowy podczas audiencji u buddyjskich mnichów i oderwania się od rzeczywistości w trakcie całonocnych balang na plażach, kończąc na biznesmenach przesiadujących na konferencjach w luksusowych hotelach w Bangkoku. Nie brakuje tutaj także nowożeńców, którzy świętują miodowe miesiące nurkując w szafirowej wodzie i brnąc przez dżunglę na słoniach. Ukojenie znajdują tutaj też całe rodziny korzystające z niekończącej się listy atrakcji dostępnych w tym niezwykłym kraju. Nie da się ukryć, że powodów, dla których Tajlandia cieszy się taką estymą wśród podróżników i urlopowiczów wymieniać można godzinami.

Gdzie jest ukryty sekret Tajlandii? No cóż Tajlandia nie tylko stara się zaspokoić wszystkie potrzeby, ale robi to z powodzeniem. Co najważniejsze to bez względu na budżet oraz oczekiwania każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Bardzo trudno znaleźć drugi kraj, w którym tanie hotele są równie eleganckie a eleganckie hotele równie tanie. Znajdziesz tutaj miejsce, gdzie za grosze można do syta najeść się dań jednej z najbardziej cenionych kuchni świata, a za dania światowej kuchni w światowej klasy restauracjach – zapłacić równie niewiele. Mało tego, czeka Cię tutaj także zakupowy raj, gdzie prędzej zabraknie miejsca w walizkach na nowe zdobycze, niż środków w portfelu by je nabyć. 

Powiązane artykuły

Kontakt

Mail: kontakt@gminyturystyczne.pl
Tel: 803 652 145 
Adres: ul. Kolorowa 3, Poznań

 

O nas

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki i porady na temat Tajlandii. U nas dowiesz się również jakie miejsca warto odwiedzić. Zapraszamy! :)

Polecamy

wakacje 2017 w Tajlandii

osprzetzeglarski.eu - sklep dla żeglarzy