Tajlandia - Co warto zobaczyć?

Trzeba przyznać, że Bangko jest to miasto które albo się kocha za egzotyczną różnorodność i 24-godzinny tryb życia, albo nienawidzi za chaos, brud i hałas. Jednak będąc już tam to koniecznie trzeba zobaczyć najsławniejsze chyba backpackerskie miejsce na świecie – uliczkę Khao San Rd. Mało tego, na Khao San można robić wszystko – zapleść sobie warkoczyki, zrobić tatuaż, wyrobić lewą legitymację FBI albo kartę studencką ISIC imprezować, a za nieco większe pieniądze odebrać dyplom ukończenia Harvardu lub Oxfordu. Oczywiście są tam też knajpy z europejskim jedzeniem oraz milion hotelików.
Jeśli chcemy przeżyć konfrontację z ponurą stroną rzeczywistości to możemy obejrzeć Soi Cowboy, ulicę na której nieustannie trwa regularny handel kobietami. Natomiast Patpong wieczorami zamienia się z leniwej dzielnicy w cyrk na kółkach, który koniecznie trzeba przeżyć. Atrakcją jest także to, że na większość ulic po zmroku wylegają też wózki z jedzeniem (hawker stalls), serwujące przepyszne jedzenie.
Będąc w Tajlandii najbardziej zadziwia nas przyroda oraz dzikie zwierzęta, z którymi nie mamy do czynienia w Europie. Co ciekawe w kanałach w Bangkoku pływa sporo krokodyli, które bez większego trudu można zobaczyć spacerując brzegami. Natomiast Snake Farm w Bangkoku (w Queen Saovabha Institute, na południe od Siam Square) to ośrodek Czerwonego Krzyża, który opracowuje antyjad na potrzeby szpitali, ponieważ w Tajlandii jest ponad 170 gatunków jadowitych węży. Dodatkową atrakcją jest to, że na farmie można z bliska obejrzeć proces „dojenia” jadu, zobaczyć efekty ugryzień najgroźniejszych okazów, a także przejść podstawowe szkolenie z ratownictwa po ugryzieniu. Zazwyczaj dojenie ma miejsce o 11 rano, a o 14:30 jest pokaz największych okazów. Jednak za wejście płaci się dużo, bo aż 200 bahtów.
Koniecznie musicie udać się także do Kao Yai National Park (centrum kraju), ponieważ jest to park, w którym żyją dzikie słonie, bawoły, a także podobno tygrysy. Jeśli myślimy o dłuższych trekkingach to musimy mieć przewodnika. Za to wodospady w Kanchanburi: Erewan, Sai yok najlepiej jest oglądać w porze deszczowej.
Jeśli chodzi o zwiedzanie to na początku waszej listy powinien znaleźć się Wielki Pałac w Bangkoku, to jeden z niewielu zabytków rzeczywiście warty zwiedzenia. Jednak wejście do niego kosztuje 350 baht. Po zwiedzeniu pałacu możecie pójść do Wat Pho z leżącym Buddą, ponieważ jest to najstarsza świątynia Bangkoku, centrum tradycyjnej tajskiej medycyny. Dodatkowym plusem Wat Pho jest to, że do dziś można tam zrobić kurs masażu tajskiego.

 

Powiązane artykuły

Kontakt

Mail: kontakt@gminyturystyczne.pl
Tel: 803 652 145 
Adres: ul. Kolorowa 3, Poznań

 

O nas

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki i porady na temat Tajlandii. U nas dowiesz się również jakie miejsca warto odwiedzić. Zapraszamy! :)

Polecamy

wakacje 2017 w Tajlandii

osprzetzeglarski.eu - sklep dla żeglarzy