Przystanek Bangkok

Bangkok to miasto, które nie jedno ma imię, nazywają je: Wspaniałe Miasto Dziewięciu Klejnotów, Dom Wcieleń Boskich, Wielkie Miasto Nieśmiertelnych orz Miasto Aniołów. Czy te nazwy nie brzmią zachęcająco?

Co ciekawe Bangkok jest miastem, którego pełna nazwa (20 słów) trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa jako najdłuższa nazwa geograficzna na świecie. Niemalże każdy turysta, niezależnie od tego czy podróżuje on po Tajlandii na własną rękę czy też zwiedza z biurem podróży, najpierw trafia do Bangkoku. Trzeba przyznać, że to miasto jest w stanie zapewnić absolutnie każdą, dowolna atrakcję, spełnić każdą zachciankę. Niestety jedynym ograniczeniem, które nas może blokować jest zasobność portfela, tak czy owak wypełnionego tysiącami baht (100zł = 1000 baht).

Zacznijmy od  Sky Bar w Lebua State Tower, pamiętacie może ten film KacVegas w Bangkoku? Otóż chłopaki rozbijali się właśnie m.in. w hotelu Lebua State Tower. Chociaż  hotel jak hotel, ale jednej atrakcji nie można mu odmówić i warto za nią zapłacić,  otóż Lebua ma niepowtarzalny Sky Bar. Dużym atutem jest to, że wstęp jest wolny dla każdego, kogo stać na przynajmniej jednego drinka, jednak trzeba pamiętać, że to raczej wieczorowa miejscówka.

Kolejnym miejscem, które koniecznie musisz zobaczyć jest Wielki Pałac i Wat Phra Kaeo , ponieważ są prawdziwie cudowne.  Sądzę, że dla każdego Europejczyka ten rodzaj egzotycznej mieszanki koloru i blasku, architektury oraz religii na pewno będzie zachwycający. Oprócz tego zdecydowanie powinniście zobaczyć i zwiedzić Wat Pho, czyli Świątynia Leżącego Buddy. Posąg ten ma 46 metrów długości oraz 15 metrów wysokości, a na jego stopach z masy perłowej uwieczniono symbole i stopnie buddyjskiego oświecenia. Dodatkowo wokół posągu umieszczono 108 skarbonek, a wrzucenie do nich po jednej monecie ma podobno zapewnić szczęśliwe życie.

Nie zapomnijcie także odwiedzić Rambuttri i okolice Khao San Road, jest to bowiem okolica, która potrafi zauroczyć każdego już od pierwszego wejrzenia. Czemu? Ponieważ to eklektyczna, cudowna mieszanina najdziwniejszych ludzi z całego świata. Jest to miejsce, w którym zdecydowanie możesz poczuć się niczym w domu. To wszystko dzięki atmosferze absolutnej wolności oraz pięknym widokom, które otaczają Cię niemal z każdej strony. Co ciekawe to ta okolica chyba rzeczywiście nigdy nie zasypia, nawet w porze sjesty 12:00-16:00 jest gwarno, a wieczorami to już prawdziwy obłęd. Trzeba zobaczyć na własne oczy jak wyglądają dziesiątki gar-kuchni bezpośrednio na ulicy, stoliki i mnóstwo pysznego jedzenia na każdym kroku, muzyka, masaże i tatuaże, wszystko czegokolwiek tylko zapragniesz.

 

Powiązane artykuły

Kontakt

Mail: kontakt@gminyturystyczne.pl
Tel: 803 652 145 
Adres: ul. Kolorowa 3, Poznań

 

O nas

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki i porady na temat Tajlandii. U nas dowiesz się również jakie miejsca warto odwiedzić. Zapraszamy! :)

Polecamy

wakacje 2017 w Tajlandii

osprzetzeglarski.eu - sklep dla żeglarzy