Plaże Phuket – błękit fal i złote piaski...

Jeśli marzysz o pięknych, rajskich plażach to koniecznie wybierz się do Tajlandii, a dokładnie to do najpopularniejszych plaż Phuket, które idą od północy wzdłuż zachodniego wybrzeża wyspy. Poniżej znajdziesz opis plaż, które naprawdę warto,  a wręcz trzeba zobaczyć oraz odwiedzić!

Zacznijmy od Nai Harn, jest to plaża, która zajmuje południowy kraniec wyspy. Jej atutem jest to, że nie jest ona zbytnio tłoczna i zabudowana, a to z powodu bliskiego sąsiedztwa klasztoru Samnak Song Nai Harn, który zajmuje sporą część plaży. Na szczęście znalazło się tu jednak miejsce na jachtklub Le Meridien Phuket oraz kilka restauracji. Generalnie rzecz ujmując Nai Harn jest bardzo często odwiedzana przez miłośników surfingu, którzy uważają ją za najlepsze miejsce do uprawiania tego sportu.

Kolejnym miejscem, które koniecznie musisz odwiedzić jest Bang Tao, ponieważ jest to jedna z najdłuższych plaż na wyspie. Dodatkowo w pobliżu znajduje się kompleks turystyczny Laguna Phuket, dysponujący 5 luksusowymi hotelami i 18-dołkowym polem  golfowym. Jakby tego było mało to znajduje się tutaj także ponad 30 sklepów, restauracji, barów oraz stoisk. Jednak pomimo zawsze udaje się tutaj znaleźć cichy zakątek, w którym można cieszyć się jasnym, drobnym piaskiem oraz krystalicznie czystą wodą.

Będąc w Tajlandii nie możesz pominąć także Pansea, gdyż jest to jedna z naprawdę piękniejszych plaż Phuket. Z bólem jednak muszę przyznać, że odkąd w swoje posiadanie objęli ją goście dwóch luksusowych hoteli – Chedi i Amanpuri, stała się ona prywatną plażą, choć formalnie jest ona dobrem wspólnym. W praktyce jednak tylko goście hotelowi mają dostęp do pokrytego złotym piaskiem wybrzeża oraz możliwość uprawiania wielu sportów wodnych.
Koniecznie należy wspomnieć także o Surin, jest to niezabudowana plaża, porośnięta u brzegów kazuaryną. Natomiast w pobliżu wybrzeża znajduje się kilka restauracji, oferujących potrawy tajskiej kuchni oraz wioska Surin, zamieszkana przez muzułmanów. Oprócz tego przy okazji powinieneś odwiedzić także Laem Singh, ponieważ jest to nieduża plaża, która w sezonie turystycznym może być bardzo zatłoczona, pomimo, że nie posiada żadnych obiektów turystycznych poza kilkoma restauracjami.

Na koniec warto przywołać tutaj także Kamalę, jest ona położona w odległości 10 minut drogi, na północ od plaży Patong. Musisz wiedzieć, że Kamala jest idealnym miejscem dla osób, które szukają ukojenia oraz odpoczynku od hałasu. Co prawda nie ma tutaj jeszcze zbyt wielu ośrodków wypoczynkowych ani rozbudowanej turystycznej infrastruktury. Jednak znawcy zdecydowanie polecają wizytę w miejscowych restauracjach, w których podaje się potrawy kuchni muzułmańskiej.

 

Powiązane artykuły

Kontakt

Mail: kontakt@gminyturystyczne.pl
Tel: 803 652 145 
Adres: ul. Kolorowa 3, Poznań

 

O nas

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki i porady na temat Tajlandii. U nas dowiesz się również jakie miejsca warto odwiedzić. Zapraszamy! :)

Polecamy

wakacje 2017 w Tajlandii

osprzetzeglarski.eu - sklep dla żeglarzy