Co warto zobaczyć w Tajlandii?

Trzeba przyznać, że Tajlandia to jeden z popularniejszych kierunków, jeżeli chodzi o Azję Południowo-Wschodnią, a wiele osób wybiera krainę uśmiechów, jak jest potocznie nazywana Tajlandia, jako cel swojej pierwszej podróży do Azji. Bardzo dużo osób pytanych przez znajomych, którzy chcą zasmakować egzotyki, gdzie pojechać pierwszy raz na własną rękę, wymienia właśnie Tajlandię. Cóż, nie ma się co dziwić, ponieważ spełnia ona wszystkie podstawowe warunki: jest bezpieczna, posiada szeroką ofertę noclegową w każdym przedziale cenowym, bardzo łatwo podróżuje się po kraju, można zjeść wspaniałe pikantne dania i jest bardzo egzotyczna. Pytanie jednak co warto zobaczyć w Tajlandii? Poniżej znajdziesz opis miejsc, które koniecznie musisz zobaczyć będąc w Tajlandii!
Zacznijmy od tego, co najprzyjemniejsze czyli o tajskiego masażu, ponieważ już przechadzając się ulicami Bangkoku, czy innych większych miast, na każdym kroku jesteśmy zaczepiani propozycjami thai massage. A wybór jest spory, gdyż oferują nam masaż głowy, stóp lub całego ciała, a wszystko to możliwe tu i teraz, na ulicy. Ale większość ludzi woli  jednak, aby udać się do specjalnych gabinetów, gdzie w wyciszonym pokoju, z niesamowitymi aromatami rozpylonymi w powietrzu, gdzie w tle słychać cichą, delikatną, orientalną muzykę następuje specyficzny tajski masaż, co jest całkiem naturalne.  Co ciekawe, masażystka używa kolan, stóp, łokci, oraz specjalnych uderzeń dłońmi itd. Trzeba jednak przyznać, że godzinny masaż całego ciała jest fenomenalny oraz niepowtarzalny i nie sposób nie spróbować w wielu miejscach, bo każdy jest troszkę inny.
Będąc w Tajlandii nie możemy pominąć Świątyń buddyjskich, są to starożytne stolice Tajlandii. W przypadku, gdy ktoś interesuje się historią, kulturą oraz architekturą religijną to nie będzie rozczarowany. Trzeba bowiem przyznać, że „Kraina uśmiechów” słynie z ogromnej ilości różnego rodzaju pagód, stup i kompleksów świątynnych. Zdecydowanie warto zobaczyć w Tajlandii przepiękne świątynie znajdujące się w samym mieście Ayutthaya oraz wybrać się na wycieczkę łodzią w jej okolice. Oprócz tego to tutaj znajduje się słynne drzewo Bodhi z głową Buddy. Jakby tego było mało to koniecznie musisz zobaczyć Historyczny Park w Sukhotai, gdzie możesz podziwiać wielki kompleks świątynny z poziomu siodełka roweru, który jest najwygodniejszą formą przemieszczania się po obszernym terenie.
Na koniec warto wspomnieć o ulicznym jedzeniu w Tajlandii. No cóż, wyjeżdżając do egzotycznego kraju, którego kuchnia znacznie różni się od tego, do czego europejski żołądek jest przyzwyczajony, nie sposób nie spróbować zjeść czegoś innego. Największym atutem ulicznego jedzenia jest to, że jest autentyczne, tanie oraz przede wszystkim bezpieczne. 

 

Powiązane artykuły

Kontakt

Mail: kontakt@gminyturystyczne.pl
Tel: 803 652 145 
Adres: ul. Kolorowa 3, Poznań

 

O nas

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki i porady na temat Tajlandii. U nas dowiesz się również jakie miejsca warto odwiedzić. Zapraszamy! :)

Polecamy

wakacje 2017 w Tajlandii

osprzetzeglarski.eu - sklep dla żeglarzy