Co koniecznie trzeba zobaczyć w Tajlandii?

Tajlandia to miejsce, do którego coraz częściej uciekamy przed smutnymi jesiennymi miesiącami czy też styczniowym mrozem. Trzeba przyznać, że niezmiennie kojarzy się z rajskimi plażami, z tętniącym życiem, a zarazem wiecznie zakorkowanym Bangkokiem i jedną z najbardziej uznanych oraz popularnych na świecie kuchni. Jednak okazuje się, że jest to tylko część tego, co Tajlandia ma do zaoferowania.

Musimy wiedzieć, że kraj ten oferuje nam ogromną różnorodność oraz wielką łatwość podróżowania. I nie tylko z biurem, ale również na własną rękę, nie tylko w parze czy ze znajomymi, ale również z małym dzieckiem. To niesamowite! Jednak, niestety ma też swoją czarną stronę, jaką jest to, że ma on dostępną niemal na każdym rogu seksturystykę, która chyba nigdzie nie jest tak widoczna tak jak tutaj. No cóż, nie da się ukryć, że to jeden z głównych zarzutów przeciwników Tajlandii, wymieniany zwykle jednym tchem z nadmierną komercjalizacją niektórych regionów oraz z nadmierną pogonią za zarobkiem na turystach. Ale pomimo to, do Tajlandii naprawdę warto pojechać i wyrobić sobie własną opinię, a nie kierować się tylko tym co mówią i piszą inni ludzie. Tajlandia to miejsce od którego również dobrze jest zacząć podróżowanie egzotyczne, w przypadku, gdy wcześniej obracaliśmy się głównie w Europie lub zachodnim kręgu kulturowym.

Nie da się ukryć, że Tajlandia zachęca, by spróbować Azji, a także podróży na własną rękę. Jednak większość osób, które kiedyś tam trafią, wracają. Pytanie więc gdzie dokładnie pojechać? Poniżej znajdziesz opis miejsca, które koniecznie musisz zobaczyć będąc w Tajlandii.
Tym miejscem jest na pewno Chiang Mai, które znajduje się na północy Tajlandii. Zdecydowanie nie można pojechać do Tajlandii i nie zajrzeć na północ. Czemu? Ponieważ to tam można spotkać zarówno piękne widoki, jak i niewielkie wioski, zamieszkiwane przez górskie plemiona takie jak choćby Hmong oraz cudowną kuchnię, nieco inną niż ta na południu.
Generalnie Chiang Mai samo w sobie nie oferuje wiele do oglądania, jednak jest ono idealną bazą wypadową, by poznać okolicę. Musisz wiedzieć, że w samym Chiang Mai można pozaglądać do licznych świątyń na czele z Wat Phra Singh i Wat Chiang Man, ale główne lokalne rozrywki przypadają na wieczór, kiedy odbywa się tzw. Night Market.

Polega to na tym, że  od 18.00 jedna z ulic, Chang Khlan, zamienia się w wielkie targowisko, na którym można kupić dosłownie wszystko i rzecz jasna posmakować lokalnej kuchni w cenie 3-5 zł za danie. Natomiast żądni ekstremalnych przeżyć mogą spróbować smażonych robaków, które w Tajlandii chrupią nawet kilkulatki, a panowie wybrać się na zawody tajskiego boksu Muay Thai. Dodatkowo poza miastem do zobaczenia  jest pięknie położona oraz ulubiona świątynia mieszkańców miasta w Doi Suthep, a także plemienne wioski takie jak choćby Doi Pui.

 

Powiązane artykuły

Kontakt

Mail: kontakt@gminyturystyczne.pl
Tel: 803 652 145 
Adres: ul. Kolorowa 3, Poznań

 

O nas

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki i porady na temat Tajlandii. U nas dowiesz się również jakie miejsca warto odwiedzić. Zapraszamy! :)

Polecamy

wakacje 2017 w Tajlandii

osprzetzeglarski.eu - sklep dla żeglarzy