Chiang Mai - Plemiona górskie

Wybierając się do Tajlandii koniecznie musisz odwiedzić Chiang Mai, ponieważ jedną z głównych atrakcji tam są wyprawy trekkingowe, których celem jest wizyta w siedzibach tutejszych plemion górskich. Okazuje się, że  już samo dotarcie do tych społeczności, ukrytych wśród wzniesień i lasów, bywa naprawdę nie lada wyzwaniem, a zarazem cudowną, niepowtarzalną przygodą. Trzeba przyznać, że trud wspinaczki wynagrodzi nam pełen wrażeń pobyt w wioskach plemiennych, możliwość spożycia wspólnego posiłku oraz uczestniczenia w tradycyjnych obrzędach tubylców. Nie ma co się oszukiwać, takich wrażeń nie zapewni nam żadne muzeum czy program telewizyjny. Musisz także wiedzieć, że mieszkańcy górskich plemion północy są to ludzie bardzo przyjaźni oraz bardzo chętnie goszczący turystów.

Zanim wybierzesz się do Chiang Mai powinieneś wiedzieć, że poszczególne plemiona różnią się między sobą strojem, zwyczajami, religią i językiem, a także podejściem do turystów, choć w zdecydowanej większości spotkamy się z miłym przyjęciem. Powinniśmy być także przygotowani na to, że także nasza kultura oraz system wartości może bardzo odbiegać od zasad panujących w świecie plemiennym, musimy więc – jako tutejsi goście – uzbroić się nie tylko w odpowiedni sprzęt do górskiej wędrówki, ale także w sporą dozę taktu, wrażliwości oraz tolerancji.

W związku z tym przede wszystkim należy pamiętać, aby zawsze z szacunkiem odnosić się do napotkanych osób, symboli religijnych, a także rytuałów, których świadkami będziemy. Zadbajmy oto, aby osoba prowadząca wycieczkę była naszym przewodnikiem nie tylko po terenie, ale także po tutejszej obyczajowości – wskaże nam wioski, w których będziemy mieli zapewniony nocleg, a także pokrótce zapozna nas z etykietą panującą w danej społeczności. Koniecznie musimy zwrócić uwagę także na skromny ubiór, ponieważ zbytnia ekstrawagancja może być wśród tubylców niemile widziana.

Jeżeli chodzi o plemiona górskie to góry zamieszkuje sześć głównych plemion, a najliczniejsi z nich to Karenowie, wywodzący się z Chin – Hmongowie, gospodarni – Lahu, posługujący się własnym językiem pisanym – Yao, słynący ze swej łagodności – Akha i najzamożniejsi – Lisu. Zanim wyruszymy na wyprawę musimy odpowiednio zorganizować swoją wyprawę. Generalnie rzecz ujmując to zwykle grupa wycieczkowa powinna liczyć 4-10 osób, a wyprawa trwa od 2 do 7 dni. Co ciekawe, największym zainteresowaniem jako przewodnicy, cieszą się przedstawiciele plemiennej młodzieży. Dodatkowym plusem jest to, że dobrze władają oni angielskim oraz tajskim, potrafią także porozumieć się w dialekcie poszczególnych plemion.

Powiązane artykuły

Kontakt

Mail: kontakt@gminyturystyczne.pl
Tel: 803 652 145 
Adres: ul. Kolorowa 3, Poznań

 

O nas

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki i porady na temat Tajlandii. U nas dowiesz się również jakie miejsca warto odwiedzić. Zapraszamy! :)

Polecamy

wakacje 2017 w Tajlandii

osprzetzeglarski.eu - sklep dla żeglarzy