Bangkok - Ancient City - Tajlandia w miniaturze

Jeśli chcesz poznać Tajlandię to koniecznie wybierz się do Ancient City, ponieważ to nic innego jak Tajlandia w miniaturze. Generalnie rzecz biorąc park ten leży w odległości 33 kilometrów na południowy-wschód od Bangkoku, na terenie prowincji Samut Prakan. Co ciekawe na obszarze 320 akrów, z geograficzną precyzją porozmieszczane są repliki najsłynniejszych tajskich budowli – rzeźb, świątyń oraz pałaców. Poniżej znajdziesz opis miejsc oraz atrakcji, które spotkasz będąc w Ancient City.
Przede wszystkim wybierz się w podróż w czasie! W jaki sposób? Otóż  przejście przez park stanowi coś w rodzaju podróży w czasie: od początków istnienia Tajlandii aż do znanej nam już nowoczesności. Jest to niepowtarzalna okazja, aby turyści własnymi zmysłami odczuli bieg historii, ciągłość oraz upływ czasu. Jest to z pewnością niepowtarzalne doświadczenie, a Park Ancient City stanowi dokument rozwoju oraz trwałości tajskiej kultury.

Po podróży w czasie pora na muzeum pod gołym niebem! Otóż Muang Boran porównywany jest do otwartego podręcznika historii, a niektórzy mówią też, że jest on bramą do prawdziwej Tajlandii, pomostem pomiędzy historią a współczesnością. Interesujące jest to, że wiele z rekonstrukcji stojących w parku wyobraża nieistniejące już budynki. Musisz wiedzieć, że w Ancient City znajduje się ponad 116 obiektów (obecnie planowana jest budowa kilkunastu nowych).  Jakby tego było mało to są one idealnymi kopiami (w skali 1:1 lub 1:3) istniejących po dziś dzień lub dawno już zniszczonych budowli z różnych miast Tajlandii. Trzeba przyznać, że zgromadzenie wszystkich perełek tajskiej kultury na tak (stosunkowo) niedużym obszarze, czyni to miejsce niepowtarzalnym. Generalnie rzecz ujmując turyści zwiedzający Ancient City mają okazję bliższego poznania historii, sztuki, kultury oraz religii Tajlandii. Natomiast ich podziw wzbudzi z pewnością różnorodność, jaka charakteryzuje tutejszą kulturę i wierzenia.

Musisz także wiedzieć, że większość obiektów architektonicznych zgromadzonych na terenie parku to budowle religijne, lecz nie brakuje również tych całkiem świeckich. Najpopularniejsza jest na przykład reprodukcja sali tronowej (The Throne Hall), zniszczonej dwieście lat temu, kiedy stolicą Tajlandii było miasto Ajuthaja. Natomiast wewnątrz sali tronowej można obejrzeć przykłady malarstwa ściennego. Dodatkowo warte uwagi są także typowe tajskie domy, które składają się z kilku jednopokojowych budynków, stworzonych wokół wzniesionej platformy, jak również repliki całych wiosek z różnych rejonów Tajlandii. Trzeba jednak przyznać, że bardzo ciekawą budowlą religijną jest drewniana świątynia – wat – przeniesiona z górskich obszarów północnych. Przede wszystkim jest ona pięknie zdobiona i rzeźbiona, ale zupełnie inna od świątyń jakie można spotkać w Tajlandii obecnie. Oczywiście w parku znajdują również liczne stupy, posągi Buddy, a także inne rzeźby oraz miejsca kultu.

 

Powiązane artykuły

Kontakt

Mail: kontakt@gminyturystyczne.pl
Tel: 803 652 145 
Adres: ul. Kolorowa 3, Poznań

 

O nas

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki i porady na temat Tajlandii. U nas dowiesz się również jakie miejsca warto odwiedzić. Zapraszamy! :)

Polecamy

wakacje 2017 w Tajlandii

osprzetzeglarski.eu - sklep dla żeglarzy