Karpacz

Trasy rowerowe w Karpaczu

​Jeśli planujesz wyjazd w góry, to Karpacz będzie doskonałym miejscem na wakacje. Urozmaicenie terenu sprzyja jeździe na rowerze, a nagromadzenie tras tylko pobudza apetyt. Tras rowerowych w Karpaczu jest bardzo dużo. Możemy je podzielić na łatwe, średnie i bardzo trudne. Jeśli czytasz ten artykuł, to z pewnością chcesz poznać najlepsze trasy rowerowe. Poniżej nasza propozycja kilku.

Prosta czy skomplikowana? Jaką trasę wybierzesz?

W otoczeniu gór Izerskich znajduje się kilka tras rowerowych. To od Ciebie zależy jak długą trasę wybierzesz. Wszystkie szlaki rowerowe są odpowiednio oznakowane, a drogi pokryte kamieniem lub specjalną kostką (często kostką brukową). Wokół stogu Izerskiego przebiega trasa o długości 30 kilometrów. Do jej pokonania będziesz potrzebował dosyć lekkiego roweru, bo trasa jest jedną z trudniejszych. Tuż obok znajduje się kolejna trasa. Prowadzi ona na Śnieżkę.

W otoczeniu gór Izerskich znajduje się ciekawa trasa prowadząca do kopalni Stanisław. Ma ona 25 kilometrów długości i nie będzie trudna do pokonania. Jeśli jesteś amatorem jazdy na rowerze, a chcesz przebyć naprawdę solidny kawałek drogi, to ta trasa będzie dla Ciebie najlepsza. Dzięki niej nabędziesz też doświadczenia i w przyszłości będziesz mógł celować w najtrudniejsze szlaki. Skoro jesteśmy przy trudniejszych trasach, to warto wyróżnić MTB Lang Team. To zdecydowanie wyższa szkoła jazdy. Trasa ma zaledwie sześć kilometrów długości, ale jest bardzo skomplikowana. Jazda odbywa się po kilku rodzajach nawierzchni. Szlak bywa prosty, bywa też stromy. Do jazdy będzie Ci potrzebny wysokiej klasy rower górski z najlepszej marki hamulcami.

A może maraton?

Odcinki 30 kilometrowe zdaniem rowerzystów są obiektem amatorów. Ja się z tym nie zgadzam. Jeśli jednak chcesz pojeździć po naprawdę ciekawej trasie, to Bike Maraton spełni Twoje oczekiwania. Odcinek ma aż 60 kilometrów długości i aby go pokonać będziesz musiał spędzić kilka godzin na dobrze wyposażonym rowerze. Dzięki tej trasie zwiedzisz w zasadzie cały Karpacz i pobliskie góry. Na Bike Maraton odbywają się zawody z kilku znanych serii. Jeśli chcesz wziąć w nim udział, to musisz się zgłosić na stronie internetowej miasta lub witrynie tego szlaku rowerowego.

Karpacz to bardzo ciekawe miejsce. Obfituje w wiele atrakcji, a dla rowerzystów może się okazać prawdziwym rajem. Trasy zostały dobrze zaprojektowane, bo dają możliwość zwiedzenia całych Karkonoszy. Jeśli planujesz wyjazd w góry, to nie zapomnij o rowerze. Możesz go też wypożyczyć na miejscu. Udanych wakacji w Karpaczu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *