Zakopane i okolice

Termy – odpoczynek dla całej rodziny

Nic nie relaksuje tak bardzo, jak kąpiele, pływanie i wszelkie wodne szaleństwa. Jeżeli dodamy do tego cudowne właściwości wód geotermalnych otrzymamy szansę na idealny wypoczynek. Termy cieszą się ogromną popularnością wśród Polaków. Bawią się tutaj dobrze zarówno najmłodsi, młodzież, dorośli, jak i nasi seniorzy. Na mapie Polski jest kilka miejsc z basenami termalnymi, które są z pewnością godne uwagi. Oto niektóre z nich:

Termy w Bukowinie Tatrzańskiej
Wśród naszych rodzimych term baseny w Bukowinie Tatrzańskiej są chyba najpopularniejszymi. Nic dziwnego! Tutejsza infrastruktura jest idealnie dostosowana do wymagań turystów. Termy w Bukowinie można odwiedzać przez cały rok. Przyjeżdżają tu na wakacje osoby z odległych stron Polski. Nie brakuje również turystów jednodniowych czy weekendowych z województwa małopolskiego i śląskiego. Obiekt Termy Bukovina jest naprawdę imponujący. Poza licznymi basenami wewnętrznymi i zewnętrznymi, znajduje się tu także sauna, strefa SPA &Wellnes, bary i restauracja. Nie trudno również o nocleg. 

Termy Szaflary
Szaflary to miejscowość położona zaledwie 17 kilometrów od Zakopanego. Można ją, zatem odwiedzić w ramach odpoczynku od zwiedzania okolicznych miast i wędrówek górskimi szlakami. Termy obejmują cztery niecki. Dwie usytuowane są na zewnątrz budynku, dwie w środku. Do dyspozycji gości pozostają liczne urządzenia do hydromasażu. Wysoko zmineralizowane szaflarskie wody termalne to balsam dla naszych ciał. 

Nie tylko w górach
Baseny termalne kojarzymy głównie z górskimi miejscowościami, ale w Polsce nie brakuje również obiektów położonych poza nimi. Przykładem są Termy Uniejów znajdujące się w województwie łódzkim. Sam Uniejów, do czasu odkrycia źródeł termalnych, znany był z zabytkowej kolegiaty i zamku. Dziś większość turystów przyjeżdża tu ze względu na termy. Charakterystyczną cechą obiektu jest bardzo rozbudowana strefa saun. Można tu również popływać w klasycznym basenie pływackim. Innym przykładem term położonych w centralnej Polsce są Termy Mszczonów, leżące około 40 km od Warszawy. Tutejsze baseny termalne, z wodą o temperaturze 30-34 stopni Celsjusza, odwiedzają przede wszystkim mieszkańcy stolicy. Poza klasycznymi gorącymi źródłami, można się tu także zrelaksować na korcie tenisowym, w saunach czy na boisku do siatkówki. To prawdziwe centrum aktywnego wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *