Zakopane i okolice

Stoki narciarskie w Zakopanem

Ferie w Zakopanem to wyjątkowa okazja, by poszusować na nartach. Wielu turystów przybywa na Podhale właśnie ze względu na stoki narciarskie. Jest ich wiele, więc zanim wybierzemy konkretną ofertę, warto przyjrzeć się tym miejscom.

Kasprowy Wierch
To najwyższy stok w naszym kraju. Możemy poczuć się tu niemal, jak na nartach w szwajcarskich czy austriackich Alpach. Kasprowy Wierch to szczyt osiągający wysokość 1959 m n.p.m. Zarówno zwykli turyści, jak i narciarze mogą dostać się tutaj słynną koleją linową. Na fanów aktywnego wypoczynku czekają dwie trasy wyposażone w wyciągi narciarskie: Gąsienicowa i Goryczkowa. Z pewnością nie jest to odpowiedni wybór dla początkujących narciarzy. Obydwie są, bowiem trudne i należą do czarnych tras. Ze stacji Goryczkowej można zjechać dalej, do dolnej stacji w Kuźnicach.

Nosal
Dla wszystkich, którzy chcą po raz pierwszy spróbować swoich sił na nartach, nie jeżdżą jeszcze zbyt dobrze albo chcą zabrać na stok dzieci, Nosal będzie doskonałą alternatywą. Tutejsze stoki są bardzo łagodne, a trasy szerokie. Długość tras jest również odpowiednia dla początkujących, bo wynosi 150-250 m. Na Nosalu możemy skorzystać także z działającej tu szkółki narciarskiej. Na górę narciarzy dostarcza 5 wyciągów orczykowych. 

Polana Gubałówka
To kolejne miejsce idealne dla początkujących, ale i średniozaawansowanych narciarzy. Tutejsze dwie trasy liczą 300 m. długości i są regularnie naśnieżne. Dla narciarzy uruchomiony został jeden wyciąg. Natomiast na sam szczyt Gubałówki można się dostać kolejką linową. Ta podróż nie omija żadnego turystę w Zakopanem. Poszaleć mogą tu również snowboardziści, w uruchomionym dla nich snowparku Goobaya. Polana Gubałówka oferuje przepiękne widoki na Zakopane i Tatry.

Polana Szymoszkowa
To chyba najlepszy wybór dla rodzin z dziećmi. Ośrodek ten proponuje dwa wyciągi. Mała kolej dostarcza narciarzy na początek dosyć łatwej trasy o długości 360 m. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do nauki jazdy na nartach. Duża kolej dowiezie nas aż na sam szczyt Gubałówki. Aby chronić podróżujących przed wiatrem, sześcioosobowe krzesełka wyposażono specjalną kabinę. Trasa wiodąca z góry jest imponująca. Liczy aż 1291 m. To wyzwanie dla niejednego narciarza. Z myślą o najmłodszych utworzono tu również miejsce szaleństwa na śniegu i zabawy – Kids Park. W ośrodku działa także szkoła narciarska. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *