Zakopane i okolice

Pyszne jedzenie w Zakopanem – polecane miejsca

Choć negatywnych opinii na temat gastronomicznego oblicza Zakopanego nie brakuje, poszukujący prawdziwych góralskich smaków, znajdą je bez większych problemów. Coraz więcej restauracji i knajpek stawia na autentyczne smaki, a nie komercyjne dania, które zjeść można w każdym zakątku naszego kraju. Przedstawiamy godne polecenia restauracje w Zakopanem. Tutaj naprawdę można smacznie zjeść:

Karcma po Zbóju
Na komercyjnych Krupówkach trudno o porządne restauracje. Karcma po Zbóju wyróżnia się na tym tle bardzo pozytywnie. Lokal jest bardzo duży, a klientów, ze względu na lokalizację, nie brakuje. Z tego względu nie znajdziemy tu ciszy i spokoju, aby cieszyć się góralskim klimatem karczmy. Znajdziemy za to pyszne jedzenie i dobrą obsługę. W przeciwieństwie do niewielkich porcji zup, dania główne są bardzo duże. Skosztujemy tutaj pysznych dań regionalnych, jak kwaśnica, placki po zbójnicku, czy jagnięcina. Jednak wielbiciele bardziej „europejskich” smaków również nie będą zawiedzeni, gdy na ich stole wyląduje np. stek z łososia. 

Karczma Czarci Jar
Zmierzając ku Dolinie Białej, na ulicy Małe Żywczańskie znajdziemy niezwykle klimatyczną, zlokalizowaną w malowniczym zakątku Karczmę Czarci Jar. Oddalenie od Krupówek to jej ogromny atut. Obok pięknego drewnianego domku przepływa górski potok. W środku można usłyszeć na żywo góralską muzykę. Tutejsze regionalne dania takie, jak pierogi, moskale czy żeberka, zbierają najlepsze opinie. Szczególnie polecany jest niepowtarzalny w smaku rosół z baraniny z aromatycznymi, świeżymi ziołami. Ogromne porcje dań podawane są na oryginalnej zastawie, a obsługa nie pozostawia nic do życzenia. 

Marzanna
Ten lokal to idealna opcja dla tych, którzy chcą zjeść domowy posiłek i nie zamierzają rujnować swojego budżetu. Chociaż Marzanna położona jest dosyć daleko od ścisłego centrum Zakopanego, wcale nie świeci pustkami. Wręcz przeciwnie. Spotkać tu można prawdziwe tłumy, zwłaszcza w porze obiadowej. Wiadomość o dobrym i tanim jedzeniu rozchodzi się wśród turystów lotem błyskawicy. Kuchnia nie jest być może zbyt wyszukana, ale za to bardzo smaczna i sycąca. Tutejsze kotlety czy pierogi wielu porównuje z obiadkami o babci. Dominują dania kuchni staropolskiej. W porze obiadowej trzeba niestety liczyć się z koniecznością czekania na stolik. Ale czekać naprawdę warto!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *