Karpacz

Narciarstwo biegowe w Karpaczu

​Lubisz aktywne spędzanie wolnego czasu? Jeśli tak, to narciarstwo biegowe musi znajdować się w kręgu Twoich zainteresowań. W Karpaczu znajduje się kilka bardzo ciekawych tras, które możemy podzielić na kilka grup pod kątem trudności. Narciarstwo biegowe to jeden z najlepszych sportów. Rozwija ważne partie mięśni nóg, a świeże górskie powietrze odpowiednio dotlenia organizm. Jeśli planujesz wypad do Karpacza, to przygotuj swoje narty na prawdziwą ucztę. Poniżej lista najciekawszych tras dla narciarzy.

Trasy narciarskie w Karpaczu

Być może tego nie wiesz, ale Karkonoskie Jakuszyce zaliczane są do najlepszych baz treningowych w Europie. To miejsce wyróżnia się wyjątkowymi warunkami klimatycznymi. Pokrywa śnieżna jest gęsta i zalega aż do późnej wiosny. To oznacza, że przez około 6-7 miesięcy Jakuszyce są otwartą bazą treningową dla biegaczy i turystów. Łączna długość tras to około sto kilometrów. Drugim doskonałym miejscem do biegów to Świeradów – Zdrój. W tym miejscu nie tylko aktywnie spędzicie wolny czas, ale będziecie też mogli odpocząć w specjalnych uzdrowiskach. Karpacz coraz mocniej stawia na rozwój uzdrowisk, bo posiada ku temu znakomite warunki klimatyczne.

 

Jeśli preferujesz styl klasyczny, to zainteresuje Cię Przesieka. To zaledwie 10 kilometrowa trasa widokowa, ale charakteryzuje się wspaniałymi widokami. Z poziomu Przesieki zobaczysz krajobraz nie tylko Karpacza, lecz całych Karkonoszy. To też dobre miejsce do nauki jazdy na nartach. Trasa nie jest zbytnio skomplikowana.

Kierunek Czechy

Jeśli jesteś w Karpaczu, to całkiem niedaleko mieści się nasz południowy sąsiad – Czechy. Istnieje kilka tras narciarskich, które biegną przez obydwa kraje – Polskę i Czechy. Najpopularniejszą trasą jest zdecydowanie Magistrala Karkonoska. Ma 90 kilometrów długości, ale posiada mnóstwo niewielkich sieci bocznych szlaków. Łączna długość Magistrali Karkonoskiej to ponad 500 kilometrów. Trzeba kilku dni naprawdę intensywnego biegu, aby pokonać ten szlak. Jest zróżnicowany, dlatego trzeba posiadać spore doświadczenie, aby się po nim poruszać.

Narciarstwo biegowe w Karpaczu to pozycja obowiązkowa dla tych, którzy choć raz w życiu mieli narty na nogach. Jeśli wybierasz się w Karkonosze, to spędź tam czas aktywnie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *