Karpacz

Gdzie wybrać się w Karpaczu?

Karpacz to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Piękne góry, niesamowite widoki. Z roku na rok coraz więcej turystów wybiera Karpacz jako miejsce do spędzania wakacji z rodziną. Wakacje powinny być aktywne, dlatego w tym artykule poznacie kilka miejsc, które musisz odwiedzić będąc w Karpaczu. Zachęcam do lektury!

Karpacz z dziećmi

Jeśli na wakacje jedziesz z rodziną, to musisz pamiętać o atrakcjach dla tych najmłodszych. W Karpaczu znajduje się Miejskie Muzeum Zabawek, które z pewnością zainteresuje Twoje dzieci. Najmłodsi nie bardzo lubią typowe muzea, dlatego alternatywa w postaci zabawek skusi ich do oglądania wystaw. Zaraz po muzeum bardzo fajną atrakcją jest Park Bajek. Dzieci będą miały okazję bliżej poznać swoich ulubionych bohaterów z kreskówek i komiksów. Zdaniem turystów jest to najlepszy park z bajkami w Polsce. Zdecydowanie najbardziej pożądanym miejscem będzie wystawa klocków lego. Każde dziecko posiada zabawki lego i czas spędzony na wystawie będzie niezapomniany.

Coś dla rodziców

Twoje dzieci z pewnością są zachwycone atrakcjami, które im zaproponowałeś. Teraz pora, abyś skupił się na sobie. Karpacz sam w sobie jest pięknym miejscem, dlatego widok gór to jeden z najważniejszych elementów pobytu. Z pewnością zainteresują Cię trasy rowerowe. Jeśli lubisz spędzać czas aktywnie, to wybierz się na Bike Maraton. Trasa ma 60 kilometrów długości i jest dosyć trudna do pokonania. Jeśli uda Ci się ukończyć go w przyzwoitym czasie, to możesz liczyć na drobny upominek. Na pewno Cię on ucieszy.

W Karpacz znajduje się wiele rozrywkowych miejsc. Możesz udać się do dyskoteki lub kręgielni. W mieście znajdują się nowoczesne baseny oraz sauny. Jeśli Twoja żona chce, abyś ją czymś zaskoczył – kup jej bilet do SPA lub solarium. Na pewno to doceni. Jeśli lubisz aktywne spędzanie wolnego czasu i masz smykałkę do sportu, to Cubeball w 3 gwizdkowym hotelu Artus będzie strzałem w dziesiątkę. To nowy jak na nasz kraj sport, ale zyskuje coraz więcej sympatyków. W miejsce znajduje się sporo restauracji. Warto poznać kuchnię tradycyjną, regionalną. Karpacz znany jest z doskonałej jakości baraniny i najlepszej w Polsce wołowiny. Jeśli na wakacje jeździsz rzadziej, niż raz na rok – musisz poznać tą kuchnię, bo będziesz tego żałował.

Karpacz to miejsce, gdzie nie zabraknie dla Ciebie atrakcji! Postaraj się zwiedzić jak najwięcej miejsc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *