Zakopane i okolice

Atrakcje dla dzieci w Zakopanem

Zakopane to doskonały kierunek turystyczny dla rodzin z dziećmi. Miasto oferuje wiele atrakcji, poza tymi najbardziej oczywistymi, czyli górskimi szlakami i dobrze przygotowanymi trasami narciarskimi. Dzieci z pewnością nie będą się tutaj nudzić, zarówno podczas zimowych ferii, weekendowego wypadu, jak i wakacji z najbliższymi. Przedstawiamy kilka miejsc, które warto odwiedzić w Zakopanem. 

Aqua Park, czyli wodne szaleństwa
Aqua Park to doskonałe miejsce dla amatorów wodnych szaleństw, przystosowane dla dzieci, ale będące także szansą na relaks w wodzie dla ich rodziców. Aqua Park obejmuje dużej wielkości basen rekreacyjny, gdzie urządzono tory pływackie, basen dla rodziców z dziećmi oraz brodzik stworzony z myślą o najmłodszych. Na pierwszym poziomie Aquaparku znajduje się też nie lada gratka – zewnętrzny basen termalny. Można moczyć się w ciepłej wodzie podziwiając piękne polskie Tatry. 
Drugi poziom jest fantastyczną atrakcją dla starszych dzieci i młodzieży. Dzieciaki mogą spróbować swoich sił w trakcie przeprawy dziką rzeką albo skorzystać z dużych zjeżdżalni. Na drugim poziomie znajdziemy również taras widokowy oraz jacuzzi. Na trzecim poziomie na gości czeka centrum rozrywki z kręgielnią, restauracją i salą zabaw dla dzieci. 

Wielka Krokiew, czyli poczuj się jak Kamil Stoch
Skoki narciarskie, za sprawą sukcesów naszych skoczków nie tracą na swojej popularności. Można powiedzieć, że stały się naszym sportem narodowym. Wizyta na Wielkiej Krokwi, która jest największą skocznią w Zakopanem jest, zatem obowiązkowa. Dla dzieci może być to naprawdę wyjątkowe i niezapomniane przeżycie. Wyjazd wyciągiem krzesełkowym wprawi w zachwyt niejednego malucha, a stając nad rozbiegiem, tej liczące 134 metry wysokości, skoczni, będziemy mogli przez chwilę poczuć to, co zawodnicy przed oddaniem skoku.

Muzeum Misiów w Zakopanem, czyli krok w stronę dziecięcych snów
Pluszowe misie to ukochane zabawki dzieci. Każdy z dorosłych ma z pewnością we wspomnieniach obraz misia, który towarzyszył mu w dzieciństwie. Nic dziwnego, że kolejna atrakcja na mapie Zakopanego jest tak chętnie odwiedzana. Mowa o Muzeum Misiów z niezwykłą kolekcją pluszowych przyjaciół. Muzeum przedstawia historię tych zabawek oraz ich metamorfozy na przestrzeni czasów. Do najważniejszych punktów wizyty w Muzeum należy zrobienie zdjęcia z całą rodziną ogromnych misiów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *